Deski elewacyjne

Deski elewacyjne Vitis – elegancja, trwałość, nowoczesność

Deski elewacyjne to znany od dawna sposób na stylowe wykończenie domu. Można nimi pokryć całą elewację budynku lub wybrać jeden bądź kilka fragmentów. Bogaty asortyment profili, który oferujemy, pozwoli Ci uzyskać upragniony efekt. Wierzymy, że każdy dom można uczynić jeszcze piękniejszym, a drewniane wykończenia wyglądają nowocześnie, elegancko, zachowując przy tym trwałość przez lata. Nic dziwnego, że są coraz bardziej popularne i doceniane przez architektów.

Gatunek deski ma znaczenie

Dawniej do budowy elewacji drewnianych używano krajowego drewna, na przykład desek sosnowych lub desek świerkowych. Dziś wiemy, że deski z surowca pochodzenia europejskiego lub egzotycznego cechują się większą trwałością, idącą w parze z walorami estetycznymi.

Jakie gatunki drewna cenimy najbardziej? W ofercie posiadamy odporną na warunki atmosferyczne i bardzo wytrzymałą sosnę syberyjską. Ponadto polecamy Klientom świerk skandynawski – materiał o dużym zagęszczeniu – twardy, również odporny na warunki atmosferyczne. Do najbardziej popularnych należą także deski wykonane z modrzewia syberyjskiego o przepięknych barwach (od żółtej po czerwoną) i wysokiej trwałości. Nie sposób także nie wspomnieć o walorach thermo jesionu – ma ciepły, karmelowy odcień, a termowanie w temperaturze ponad 180 stopni czyni z desek twardy i stabilny surowiec, wykorzystywany do wykończeń zewnętrznych i wewnętrznych, na przykład budowy saun. Gatunki te wyróżnia korzystny stosunek jakości do ceny.

Nasza firma oferuje także szeroki wybór desek z drewna pochodzenia egzotycznego: okoume, machoń, meranti, cedr kanadyjski, badi, iroko, merbau, ipe, tatajuba, amazakoue. Gatunki te zasługują za uznanie ze względu na swoją niezawodność, bardzo dużą odporność na zmienne i szkodliwe czynniki atmosferyczne, a także lekkość i atrakcyjną kolorystykę. Dzięki nim każda elewacja zyska przykuwający uwagę charakter.

Pewny i bezpieczny montaż – nasza specjalność

Budowa każdego nowego domu to proces wieloetapowy. Liczy się wizja, dobry projekt, wysokiej jakości materiały, ale i solidny montaż. Firma Vitis to sprawnie działający zespół ludzi, którzy znają się na swoim fachu. Podchodzimy profesjonalnie do każdego zlecenia, projektu, udzielając pomocy na różnych szczeblach tworzenia elewacji. Chętnie udzielamy porad, bo długoletnie doświadczenie dziś podpowiada nam najlepsze rozwiązania. Jesteśmy też elastyczni, a każdy projekt traktujemy indywidualnie, zapewniając szybki, solidny transport. Obszarem naszej działalności jest cały kraj oraz Europa.

Dopracowanie w każdym detalu

Dla nas niezawodność to priorytet, dlatego na każdym etapie montażu praktykujemy zasady dobrego rzemiosła. Systemy elewacji drewnianych układamy w orientacji pionowej lub poziomej, pamiętając o warstwach zapewniających stabilność konstrukcji i dobrą wentylację. Jeśli liczą się dla Ciebie oryginalne efekty wizualne, możemy zaoferować Ci jeden z wielu ciekawych profili desek: bez widocznych elementów mocujących albo z widocznymi ozdobnymi wkrętami. Wzór możesz dobrać według własnych potrzeb i gustu.

Gwarantujemy jakość

Każdy wykonany projekt jest wizytówką naszej firmy. Zawsze o tym pamiętamy i dokładamy wszelkich starań, aby czynić budynki piękniejszymi przy zachowaniu wysokiej jakości. Klientom indywidualnym dajemy 36 miesięcy gwarancji na nasze produkty i usługi. W przypadku większych inwestycji okres ten odpowiednio przedłużamy.

Nasza oferta obejmuje także serwis pogwarancyjny, dzięki któremu wykonane przed nas prace zachowują pierwotne walory przez dłuższy czas.

Szukasz pomysłu na elewację?

Chcesz współpracować z zespołem profesjonalistów i poczuć satysfakcję z dobrze zrealizowanej inwestycji? Skorzystaj z naszej oferty i przekonaj się, że piękno, trwałość i nowoczesność elewacji drewnianej mogą iść w parze.

Profile desek elewacyjnych


Profil VITIS


Profil VITIS PROSTY


Profil SOFTLINE


Profil FAZA


Profil SZTULP PLUS

Profil ZETKA


Profil RUND BLOCK


Profil VARIANT


Ptofil TRAPEZ ROMBOIDALNY


Profil RHOMBO


Profil RHOMBO V


Profil ŻALUZJA


Profil ŻALUZJA V